Kiedy kobieta staje się mamą to właśnie maleństwo jest dla niej najważniejsze i to na jego potrzebach głównie się skupia. Po urodzeniu maleństwa nie powinno się jednak zapominać o swoich uczuciach, problemach i potrzebach, gdyż niezależnie od tego, czy jest się matką, czy nie – każda kobieta powinna czuć się pięknie, atrakcyjnie i czuć się pewna siebie.
Aktywność fizyczna w trakcie połogu
Aktywność po urodzeniu dziecka nie powinna być zbyt intensywna – zwłaszcza w początkowym okresie. Tuż po porodzie, jeśli kobieta czuje się na siłach może rozpocząć swoją przygodę ze sportem od napinania mięśni kegla. W ten sposób zacznie przyzwyczajać się do regularnych ćwiczeń, a przy okazji zapobiegnie problemowi nietrzymania moczu.Po porodzie siłami natury można wzmocnić mięśnie brzucha: unosząc głowę i patrzeć w kierunku swoich stóp. Można wykonywać to ćwiczenie nawet kilka razy dziennie, a jego dodatkowym efektem będzie pozbycie się nadmiaru skóry z brzucha. Jeśli poród odbył się poprzez cesarskie cięcie – powinno się oszczędzać i nie napinać mięśni brzucha oraz zadbać przede wszystkim o wypoczynek. Kobiety po takim zabiegu powinny postarać się o jak najszybsze wstanie z łóżka i chodzenie, gdyż dzięki temu szybciej uda im się powrócić do formy.
Intensywniejsze ćwiczenia można podjąć dopiero po około 6 do 8 tygodni po porodzie naturalnym. W przypadku cesarskiego cięcia okres ten wydłuża się i wynosi od 10 do 12 tygodni. Jeśli kobieta chce uprawiać sport po ciąży, powinna to najpierw skonsultować z lekarzem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz