niedziela, 11 lutego 2018

Ból w czasie stosunku - o czym może świadczyć

Ból podczas stosunku nigdy nie jest zjawiskiem normalnym, dlatego nie należy go lekceważyć. Może on skutecznie zniechęcić do podejmowania prób aktywności seksualnej i choć dotyczyć może, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, to zdecydowanie częściej na odczuwanie bólu podczas stosunku, narażone są właśnie kobiety.

O czym świadczy ból podczas stosunku? 

Ból podczas stosunku może wynikać z kilku przyczyn. Pierwszą z nich może być suchość pochwy. Gdy nie jest ona dostatecznie nawilżona, podczas stosunku dochodzi do mikro urazów, które mogą powodować nawet długotrwały ból.

Powodem niecodziennego bólu może być także alergia spowodowana środkami do higieny intymnej lub zmianą proszku do prania. Niektóre z pań cierpią także na alergię spowodowaną lateksowymi prezerwatywami.

Przyczyną, dla której kobiety mogą cierpieć z powodu bólu podczas stosunku, mogą być także choroby i stany zapalne pochwy. Choroby i zakażenia takie, jak grzybica, chlamydioza, rzęsistkowica, czy opryszczka narządów płciowych, bardzo często wywołują reakcję bólową między innymi podczas współżycia.

Dodatkowo ból wywoływać może zbyt głęboka penetracja albo blokada psychiczna, która sprawia, że partnerka mimowolnie zaciska mięśnie pochwy.

Co zrobić w przypadku bólu podczas stosunku?


Z całą pewnością zawsze należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza ginekologa. Zależnie do objawów oraz powodu bólu, różne są sposoby jego leczenia.

Jeśli ból spowodowany jest chorobami intymnymi, natychmiast należy rozpocząć zaleczone przez lekarza leczenie, przyjmować zalecone lekarstwa i dbać o higienę intymną.

W przypadku, gdy przyczyną odczuwanych bóli jest suchość pochwy, czy alergia, należy postarać się jak najdokładniej wyeliminować potencjalne alergeny oraz zastosować środki utrzymujące odpowiedni poziom nawilżenia pochwy w trakcie stosunku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz