środa, 17 maja 2017

Kulki gejszy - efektywny trening mięśni Kegla

Mięśnie Kegla to mięśnie dna miednicy: mięsień łonowo-guziczny, część mięśnia dźwigacza odbytu, mięśnie pochwy oraz mięśnie odbytu. Mięśnie te odpowiadają za utrzymanie moczu i kału oraz utrzymują narządy macicę, pęcherz i jelita w ich fizjologicznej lokalizacji.

Mięśnie dna miednicy podlegają osłabieniu wraz z wiekiem, innymi czynnikami sprzyjającymi pogorszeniu ich kondycji jest nadwaga, ciąża oraz wysiłek towarzyszący porodowi. Prowadzi to ostatecznie do wysiłkowego nietrzymania moczu i opadania macicy oraz wypadania pęcherza. Zmniejsza to także komfort podczas współżycia.

Wsparcie mięśni Kegla

Jeszcze przed planowanym zajściem w ciążę kobieta powinna rozpocząć regularne ćwiczenia mięśni Kegla. Ma to na celu usprawnienie porodu i regeneracji po nim, z także zapobieganie nietrzymaniu moczu czy opadaniu narządów miednicy mniejszej.

Najpopularniejsze ćwiczenie polega na rytmicznym zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni Kegla, które zlokalizować można przerywając oddawanie moczu. Mięśnie początkowo należy zaciskać przez ok. 8-10 sekund i powtarzać tą czynność w krótkich odstępach czasu, zaczynając od 5 powtórzeń i dochodząc aż do 25 w miarę wzmacniania się mięśni. Ćwiczenia Kegla są bardziej efektywne, jeśli stosuje się podczas nich specjalne ciężarki dopochwowe (kulki gejszy).

Kulki dopochwowe - intymna gimnastyka

Kulki dopochwowe to wykonane z komfortowego silikonu akcesoria zwiększające efektywność treningu mięśni Kegla. Ich użycie polega na całkowitym wsunięciu ich do pochwy i przebywania w ruchu do momentu, gdy kulki zaczną się wysuwać. Wtedy można przerwać trening, stopniowo wydłużając czas jego trwania w kolejnych dniach. Większe i lżejsze kulki zalecane są dla początkujących, zaś po cięższe, o mniejszych wymiarach warto sięgnąć po opanowaniu treningu z kulkami większymi. Optymalny czas trwania treningu, do którego należy dążyć, to kwadrans.

Czytaj również:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz